LAJMI I FUNDIT:

Manchester United dhe Tottenham vihen pas Lovro Majer, e shohin si pasardhës të Luka Modric

Manchester United dhe Tottenham vihen pas Lovro Majer, e shohin si pasardhës të Luka Modric

Klubet e njohura angleze, Manchester United dhe Tottenham kanë dërguar skautët në Francë për të ndjekur nga afër talentin kroat Lovro Majer.

Reklama

Majer kaloi në Rennes nga Dinamo Zagreb sezonin e kaluar për 12 milionë euro dhe qysh atëherë çmimi i tij është rritur ndjeshëm.

Ai u bë anëtar i përhershëm i Kombëtares së Kroacisë, me të cilën fitoi medaljen e bronztë nga kampionati i kaluar botëror.

Deri më tani, ai ka shënuar tetë gola dhe ka regjistruar 12 asistime për Rennes.

Manchester United dhe Tottenham e kuptojnë që kanë të bëjnë me një talent të mad, i cili shihet si pasardhës i denjë i Luka Modricit.

Ata kanë dërguar skautët e tyre, por në garë mbeten edhe PSG dhe Atletico Madrid, ndërsa klubi i tij do 40 milionë euro për ta lënë të lirë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Giresse publikon listën e Kosovës për ndeshjet e muajit qershor, risi dhe rikthime

Giresse publikon listën e Kosovës për ndeshjet e muajit qershor, risi dhe rikthime

Përfaqësuesja e Kosovës
Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

La Liga
Chelsea i njofton skuadrat e interesuara për çmimin e Mateo Kovacic

Chelsea i njofton skuadrat e interesuara për çmimin e Mateo Kovacic

Premier League
Shkëlqeu me Ferizajn, Gentrit Halili merr oferta të rëndësishme nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut

Shkëlqeu me Ferizajn, Gentrit Halili merr oferta të rëndësishme nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut

Superliga
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Serie A
Kalo në kategori