LAJMI I FUNDIT:

Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Manchester City ka pësuar humbje 1-0 në udhëtim te Aston Villa në kuadër të javës së 15-të në Ligën Premier.

Pjesa e parë ishte e dobët për të dy skuadrat, që nuk arritën të krijonin raste serioze për gol, duke shkuar në pushimin mes pjesëve.

45 minutat e dytë ishin me ritëm më të lartë, ndërsa vendasit ishin më kërkues.

Skuadrës së Unai Emery iu mohua një penallti në minutën 62-të, me gjyqtarin që sinjalizoi se loja duhej vazhduar.

Por, vendasit nuk i humbën shpresat dhe shënuan golin e fitores në minutën e 74-të, kur Leon Bailey arriti të mposhte Edersonin.

Pas javës së 15-të, Aston Villa është ngjitur në vendin e tretë me 32 pikë, dy më shumëse Manchester City, me këta të fundit që në xhiron e 16-të takohen me Lutonin. /Telegrafi/

Standings provided by Sofascore

Në trend Sport

Më shumë
E paparë deri tani: Mbappe pasi u zëvendësua në pjesën e parë, shkoi te nëna e tij në tribunë për të parë ndeshjen

E paparë deri tani: Mbappe pasi u zëvendësua në pjesën e parë, shkoi te nëna e tij në tribunë për të parë ndeshjen

Ligue 1
Zbulohet lista prej 20 ekipeve që përfitojnë më së shumti para bazuar në shitjet e fanellave

Zbulohet lista prej 20 ekipeve që përfitojnë më së shumti para bazuar në shitjet e fanellave

Ndërkombëtare
Endrick do të luajë ndeshjen e tij të parë në “Santiago Bernabeu” shumë më shpejt nga sa e prisnit

Endrick do të luajë ndeshjen e tij të parë në “Santiago Bernabeu” shumë më shpejt nga sa e prisnit

Ndërkombëtare
Tensione dhe tre kartonë të kuq, goli i Okafor i jep tri pikë Milanit në ndeshjen dramatike ndaj Lazios

Tensione dhe tre kartonë të kuq, goli i Okafor i jep tri pikë Milanit në ndeshjen dramatike ndaj Lazios

Serie A
Klopp largon nga ekipi top yllin për ndeshjet në Ligën e Evropës dhe e zëvendëson atë me një portier

Klopp largon nga ekipi top yllin për ndeshjet në Ligën e Evropës dhe e zëvendëson atë me një portier

Premier League
Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Premier League
Kalo në kategori