Mancheser City shkatërron Sportingun, me një këmbë në çerekfinale

Mancheser City  shkatërron Sportingun, me një këmbë në çerekfinale

Machester City e ka shkatërruar Sporting Lisbonën me rezultat 5-0 në kuadër të ndeshjes së parë të eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve

Se skuadra e Pep Guardiolas e kishte marr seriozisht ndeshje tregon pjesa e parë e cila u mbyll me rezultat 4-0 në favor të qytetarëve.

Goli i parë erdhi pas një aksion të gjatë ku solli një situatë interesante para portës, me Kevin de Bruynen që asistoi te Riyad Mahrez i cili nuk e kishte të vështirë të shënonte për 1-0.

Në minutën e 18-të u shtua epërsia e qytetarëve, kur Bernardo Silva shënoi për 2-0.

Phil Foden nuk e kishte të vështirë edhe aq të shënonte në minutën e 32-të, kur mori një top para portierit duke shënuar për 3-0.

Krejt pa u mbyllu pjesa e parë në skenë soli sërish Silva që tundi rrjetën për 4-0.

As në pjesën e dytë Man City nuk e tërhoqi këmbën nga gazi duke vazhduar me sulme.

Silva shënoi në minutën e 50-të, por goli i tij u anulua nga VAR për pozitë jashtë loje.

Por nuk vonoi shumë dhe në minutën e 58-të, Raheem Sterling me një goditje të bukur arriti të shënojë për 5-0.

Në minutat e mbetura City ngadalësoi ritmin, pasi që kishte një rezultat të jashtëzakonshëm nga ndeshja e parë.

Me këtë fitore Manchester City mund të thuhet se ka kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. /Telegrafi/

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

Kështu do të duket Juventusi me Motta si trajner dhe Modricin si ‘gjeneral’ të mesfushës

Jurgen Klopp flet për herë të parë për përplasjen me Mohamed Salah

Skuadrat që përfitojnë më shumë nga fanellat e tyre – askush nuk mund të mposhtë numrin 1

Courtois është kthyer nga lëndimi, Ancelotti tregon se kush do ta ruajë portën ndaj Bayern Munich

Modric ka një “plan B” në rast largimi nga Reali Madridi, do të luante në Ligën e Kampionëve me fanellën e një gjiganti tjetër