LAJMI I FUNDIT:

Manaj shënon në Turqi, shpëton skuadrën e tij nga humbja

Manaj shënon në Turqi, shpëton skuadrën e tij nga humbja

Arb Manaj ka vazhduar me formë të mirë në futbollin turk.

Reklama

Ish-sulmuesi i Trepçës ‘89, Arb Manaj duket se e ka kaluar krizën e golave dhe tashmë ka nisur të shënojë rregullisht.

Pasi shënoi javën e kaluar në Kupën e Turqisë me skuadrën e tij Ankara Keciorengucu, Manaj sot ka realizuar edhe në kampionat.

Goli i sulmuesit nga Klina ka qenë vendimtar për t’i siguruar një pikë skuadrës së tij.

Kosovari u fut në lojë në minutën e 79-të derisa ka realizuar në minutën e 90-të për ta barazuar rezultatin 2:2 që Ankara luajti si mysafirë me Eskisehirspor.

Me këtë pikë të fituar, skuadra e Manajt, Keciorengucu zë vendin e gjashtë në tabelë me 15 pikë të tubuara, tri më pak se lideri Tuzlaspor.

Për Manajn ky ishte goli i dytë me fanellën e kësaj skuadre. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Kalo në kategori