LAJMI I FUNDIT:

Man Utd përballet me një betejë të madhe me Barcelonën për Neves

Man Utd përballet me një betejë të madhe me Barcelonën për Neves

Manchester United pritet të ketë shumë punë për të bërë në afatin kalimtar të verës, sidomos për transferimin e mesfushorit të Wolverhampton Wanderers, Ruben Neves.

Reklama

Djajtë e Kuq synojnë të përfundojnë në top katërshen dhe më pas të forcojnë skuadrën e menaxherit Erik ten Hag për sezonin e ri.

Megjithatë, United ka punë për të bërë nëse duan të vulosin objektivat e tyre kryesore të transferimit.

Neves në listën e dëshirave të tre skuadrave angleze
Lexo po ashtu Neves në listën e dëshirave të tre skuadrave angleze

Sipas mediumit The Mirror, situata që përfshin marrjen e klubit mund të vonojë finalizimin e buxhetit të trajnerit holandez Ten Hag.

Një çështje tjetër është se klube të tjera do të tentojnë për lojtarët e njëjtë sikurse ylli i Wolves, Neves.

Sipas mediumit Revelo, United dëshiron yllin portugez, por Barcelona mund të hyjë përpara tyre dhe të arrij një marrëveshje.

Çmimi i mesfushorit 26-vjeçar sillet rreth 40 milionë euro, ndërsa në të kaluarën është lidhur edhe me Liverpoolin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Liga e Kampionëve
Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Ndërkombëtare
Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

La Liga
Kalo në kategori