Klubi anglez, Manchester United ka hartuar një listë të ngushtë me pesë trajnerë teksa kërkon të zëvendësojë trajnerin e përkohshëm Ralf Rangnick në fund të sezonit.

Rangnick ka ardhur si pasues i përkohshëm i Ole Gunnar Solskjaerit të shkarkuar dhe në fund të sezonit pritet të marrë një rol konsulenti në Old Trafford.

Kështu, drejtuesit e klubit anglez nuk janë duke qëndruar duarkryq dhe tashmë thuhet se kanë etiketuar disa trajnerë si pasues të Rangnick.

Enrique kandidat serioz së bashku me Pochettinon për postin e trajnerit të Unitedit Enrique kandidat serioz së bashku me Pochettinon për postin e trajnerit të Unitedit

Sipas mediumit Daily Mail, pesë janë emra e mundshëm që mund ta marrin drejtimin e skuadrës nga sezoni i ri.

Menaxheri i Chelseat, Thomas Tuchel është në listën e kandidatëve të Unitedit për të marrë postin e trajnerit në Old Trafford në fund të sezonit.

Trajneri i Sevillas, Julen Lopetegui dhe trajneri i Spanjës, Luis Enrique i janë bashkuar gjithashtu listës së pretendentëve afatgjatë për pozitën.

Mauricio Pochettino i Paris Saint-Germain dhe Erik ten Hag të Ajait janë gjithashtu mes disa prej emrave të tjerë që konsiderohen nga United.

Ten Hag dëshiron që Rangnick të jetë pjesë e ekipit të tij te Man Utd Ten Hag dëshiron që Rangnick të jetë pjesë e ekipit të tij te Man Utd

Rangnick do të marrë një rol konsulent në klub në qershor dhe mund të përdorë lidhjet e tij të ngushta me Tuchel për të tunduar ish-trajnerin e Paris Saint-Germain dhe Borussia Dortmund të pranoj detyrën në Old Trafford.

Lopetegui dhe Enrique kanë qenë të dy të lidhur me punën e United që nga shkarkimi i Ole Gunnar Solskjaer në nëntor dhe një emërim i ndonjërit nuk do të ishte befasi e madhe. /Telegrafi/