LAJMI I FUNDIT:

Man City vazhdon me fitore në Ligën Premier, shkatërron Crystal Palacen (Video)

Man City vazhdon me fitore në Ligën Premier, shkatërron Crystal Palacen (Video)

Manchester City ka vazhduar me fitore në Ligën Premier, pasi kanë mposhtur në shtëpi Crystal Palacen me rezultat të thellë 5-0, duke e dominuar gjithë ndeshjen.

Reklama

Skuadra e Pep Guardiolas nuk di për humbje në gjashtë ndeshjet e para në kampionat, pasi kanë pesë fitore dhe një barazim, duke udhëhequr kampionatin me 16 pikë të tubuara.

Goli i parë i ndeshjes erdhi në fund të pjesës së parë, me Leroy Sane, i cili shënoi në minutën e 44 për 1-0 pas asistimit të David Silva dhe me këtë epërsi skuadrat shkuan në pushimin mes dy pjesëve.

Festa e Sane

Në pjesën e dytë, City dominoi edhe më shumë duke shënuar edhe katër gola tjerë, ku i pari në këtë pjesë për 2-0 erdhi në minutën e 49 nga Raheem Sterling i asistuar nga Sane.

Anësori sulmues anglez shënoi edhe golin e 3-0 në minutën e 59, por kësaj radhe u asistua nga Sergio Aguero, ndërsa argjentinasi gjithashtu iu bashkua listës së golashënuesve në minutën e 79 për 4-0.

Sterling shënoi dy gola në këtë ndeshje

Fitoren dhe rezultatin përfundimtar 5-0 e vulosi mesfushori anglez Fabian Delph me një supergol

Në ndeshjen e radhës, City në udhëtim te Chelsea, ndërsa Palace e pret Manchester Unitedin në shtëpi. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Pep Guardiola me kërkesë interesante për UEFA-n dhe FIFA-n pas fitimit të Ligës së Kampionëve

Pep Guardiola me kërkesë interesante për UEFA-n dhe FIFA-n pas fitimit të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Messi nuk përmbahet, godet ashpër PSG-në për dy vitet e kaluara në Parc des Princes

Messi nuk përmbahet, godet ashpër PSG-në për dy vitet e kaluara në Parc des Princes

Ligue 1
Inzaghi: Interi i tregoi botës se kush është me paraqitjen ndaj Man Cityt

Inzaghi: Interi i tregoi botës se kush është me paraqitjen ndaj Man Cityt

Liga e Kampionëve
Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

Liga e Kampionëve
Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve - kompleton tripletën

Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve - kompleton tripletën

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori