Man City vazhdon me fitore në Ligën Premier, shkatërron Crystal Palacen (Video)

Manchester City ka vazhduar me fitore në Ligën Premier, pasi kanë mposhtur në shtëpi Crystal Palacen me rezultat të thellë 5-0, duke e dominuar gjithë ndeshjen.

Skuadra e Pep Guardiolas nuk di për humbje në gjashtë ndeshjet e para në kampionat, pasi kanë pesë fitore dhe një barazim, duke udhëhequr kampionatin me 16 pikë të tubuara.

Goli i parë i ndeshjes erdhi në fund të pjesës së parë, me Leroy Sane, i cili shënoi në minutën e 44 për 1-0 pas asistimit të David Silva dhe me këtë epërsi skuadrat shkuan në pushimin mes dy pjesëve.

Festa e Sane

Në pjesën e dytë, City dominoi edhe më shumë duke shënuar edhe katër gola tjerë, ku i pari në këtë pjesë për 2-0 erdhi në minutën e 49 nga Raheem Sterling i asistuar nga Sane.

Anësori sulmues anglez shënoi edhe golin e 3-0 në minutën e 59, por kësaj radhe u asistua nga Sergio Aguero, ndërsa argjentinasi gjithashtu iu bashkua listës së golashënuesve në minutën e 79 për 4-0.

Sterling shënoi dy gola në këtë ndeshje

Fitoren dhe rezultatin përfundimtar 5-0 e vulosi mesfushori anglez Fabian Delph me një supergol

Në ndeshjen e radhës, City në udhëtim te Chelsea, ndërsa Palace e pret Manchester Unitedin në shtëpi. /Telegrafi/

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit