Manchester City ka fituar me rezultat të thellë 4-0 në shtëpi ndaj Southamptonit në ndeshjen e vlefshme për javën e dhjetë në Ligën Premier.

Reklama

Ekipi i Pep Guardiolas ka vazhduar serinë pa humbje këtë sezon duke marrë edhe fitoren e shtatë nga nëntë ndeshje, ku kësaj radhe mposhti Southamptonin.

Golat në këtë fitore të Qytetarëve u shënuan nga Joao Cancelo (20’), Phil Foden (32’), Riyad Mahrez (49’) dhe Erling Haaland (65’).

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte anglezi Foden, i cili pas një goli dhe një asistimi u notua me 8.9.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për Romain Perraud dhe Stuart Armstrong, të cilët u vlerësuan me notë 5.8.

Notat e lojtarëve

/Telegrafi/