Manchester City ka fituar në shtëpi ndaj Bournemouthit me rezultat 3-1.

Qytetarët kanë vazhduar serinë pozitive dhe janë lider të Ligës Premier pas 15 javëve, ku nuk kanë asnjë humbje deri më tani.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Bernardo Silva (16′), Raheem Sterling (57′) dhe Ilkay Gundogan (79′) për vendasit, ndërsa për mysafirët shënoi Callum Wilson (44′).

Man City nuk gabon ndaj Bournemouthit, vazhdon në krye Man City nuk gabon ndaj Bournemouthit, vazhdon në krye

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte Leroy Sane dhe Gundogan, të cilët u vlerësuan me notë 8.2.

Në anën tjetër, nota më e ulët në këtë takim shkoi për David Brooks që u notua me 5.8. /Telegrafi/

Man City:

Bournemouth: