Manchester City dhe Tottenham Hotspur kanë barazuar me rezultat 2-2 në ndeshjen derbi të javës së dytë në Ligën Premier.

Skuadra e Pep Guardiolas është ndalur në shtëpi nga ekipi i Mauricio Pochettinos në një ndeshje mjaft interesante.

Golat në këtë takim u shënuan nga Raheem Sterling (20′) dhe Sergio Aguero (35′) për vendasit, ndërsa për mysafirët shënuan Erik Lamela (23′) dhe Lucas Moura (56′).

Përfundon baras trileri mes Cityt dhe Tottenhamit në derbin e javës në Ligën Premier Përfundon baras trileri mes Cityt dhe Tottenhamit në derbin e javës në Ligën Premier

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mesfushori belg, Kevin de Bruyne, i cili pas dy asistime u notua me 8.6.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për portierin Ederson që u vlerësua me notë 5.7.

Man City:

Tottenham:

/Telegrafi/