Manchester City ka arritur të fitojë me rezultat të ngushtë 2-1 në shtëpi ndaj Chelseat në derbin e javës së 13-të në Ligën Premier.

Ekipi i Pep Guardiolas ka arritur t’i kthehet fitores në kampionat pas humbjes nga Liverpoolit, pasi ka triumfuar me rikthim ndaj Chelseat.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Kevin de Bruyne (29′) dhe Riyad Mahrez (37′) për vendasit, ndërsa N’Golo Kante (21′) për mysafirët.

Man City triumfon me rikthim në derbi ndaj Chelseat Man City triumfon me rikthim në derbi ndaj Chelseat

Lojtari më i vlerësuar i takimit ishte mesfushori kroat Mateo Kovacic, i cili u vlerësua me notë 8.3.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshje shkoi për dy sulmuesit, Gabriel Jesus dhe Michy Bathshuayi që u notuan me 5.9.

Man City:

Chelsea:

/Telegrafi/