LAJMI I FUNDIT:

Man City 2-0 Brighton: Notat e lojtarëve, Sterling më i miri

Man City 2-0 Brighton: Notat e lojtarëve, Sterling më i miri
Raheem Sterling © (Foto" Clive Brunskill/Getty Images/Guliver)

Një tjetër fitore e Manchester Cityt në Ligën Premier, këtë herë ndaj Brightonit me rezultat 2-0.

Reklama

Golat për vendasit i shënuan Raheem Sterling (29′) dhe Sergio Aguero (65′).

Por, më i miri në këtë takim ishte anësori Sterling, i cili përveç golit asistoi edhe te goli tjetër nga argjentinasi.

City fiton ndaj Brightonit dhe merr pozitën e parë në ligë, tani sytë nga Liverpooli
Lexo po ashtu City fiton ndaj Brightonit dhe merr pozitën e parë në ligë, tani sytë nga Liverpooli

Me notë të lartë u vlerësuan edhe Aguero, Oleksandr Zinchenko dhe David Silva.

Portieri Ederon kishte notën më të vogël nga vendasit, por kjo pasi ai ishte i papunë në këtë ndeshje.

Festa e Sergio Agueros te goli ndaj Brightonit © (Foto: Laurence Griffiths/Getty Images/Guliver)

Më i miri te Brightoni ishte mbrojtësi anësor, Marin Montoya, kurse më poshtë keni notat e lojtarëve:

Man City:

Brighton:

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Ndërkombëtare
Kalo në kategori