Real Madridi ka humbur me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen e tyre në udhëtim te Mallorca në kuadër të javës së nëntë në La Liga.

Ekipi i Zinedine Zidane e ka shijuar humbjen e parë këtë sezon në La Liga pasi është mposhtur nga Mallorca.

Goli i vetëm në këtë fitore të Mallorcas u shënuan në minutën e shtatë nga  Lago Junior.

Real Madridi befasohet nga Mallorca dhe shijon humbjen e parë këtë sezon në La Liga Real Madridi befasohet nga Mallorca dhe shijon humbjen e parë këtë sezon në La Liga

Megjithatë, lojtari më i vlerësuar i kësaj ndeshje ishte mbrojtësi i krahut të majtë, Fran Gamez, i cili u notua me 8.6.

Në anën tjetër, lojtari më notën më të ulët ishte Alvaro Odriozola që u vlerësua me notë 5.3.

Mallorca:

Real Madrid:

/Telegrafi/