Malisheva e njofton Llapin me humbjen e parë në pranverë

Malisheva ka fituar me rezultat 2-1 ndaj Llapit në ndeshjen e vlefshme për javën e 25-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Ekipi i Qëndrim Kidës ka vazhduar formën e mirë në këtë edicion duke u rikthyer te fitorja në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Liman Gegaj”.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë të hapur dhe me shumë raste nga të dyja skuadrat, ku mysafirët rrezikuan më shumë, por vendasit shënuan golin e vetëm.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 28-të me anë të Drilon Hazrollajt, i cili shënoi nga pika e bardhë për 1-0.

Në pjesën e dytë, vendasit filluan mirë duke gjetur edhe golin e dytë, por mysafirët u kthyen në lojë duke shënuar shpejt golin e parë.

Hazrollaj ishte përsëri shënuar për vendasit me një gol të bukur në minutën e 48-të për 2-0, ndërsa Ahmed Januzi (54’) ngushtoi shifrat në 2-1.

Deri në fund të ndeshjes, Llapi pati edhe shumë raste të mira, duke goditur edhe traversën, por në fund nuk arriti golin e barazimit dhe Malisheva iu gëzua tri pikëve.

Pas kësaj fitore, Malisheva ka 44 pikë në pozitën e katërt apo shtatë më pak se Ballkani i pari, ndërsa Llapi renditet i dyti me 50 pikë.

Në ndeshjen e ardhshme, Llapi luan në udhëtim te Ballkani, ndërsa Malisheva udhëton te Liria. /Telegrafi/

Nuk pajtohet me Ancelottin, mbrojtësi i Real Madridit ka gjetur destinacionin e ri

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Presidenti i Bayernit shokon të gjithë me trajnerin e ri që do ta marrë drejtimin e klubit: Ai është një ekspert i shkëlqyer

Arsyeja pse Borussia Dortmund njihet si 'BVB' edhe pse nuk ka të bëjë me emrin e klubit

Chelsea kontakton trajnerin i cili ka bërë ‘revolucion’ në futboll me sistemin 2-7-2

Milani në listën kryesore ka tre trajnerë portugezë – në krye të saj ish ylli i Interit