LAJMI I FUNDIT:

Majlinda Kelmendi kualifikohet në çerekfinale në Grand Prixin e Tel Avivit

Majlinda Kelmendi kualifikohet në çerekfinale në Grand Prixin e Tel Avivit
Foto: KOK/Kosova/Facebook

Xhudisjta nga Kosova, Majlinda Kelmendi e ka nisur me rezultate pozitive Grand Prixin që po mbahet në Tel Aviv të Izraelit.

Xhudistët nga Kosova po vazhdojnë me rezultate të mira në këtë sport.


E fundit që ka arritur rezultat të mirë është pejania Majlinda Kelmendi.

Pesë gjërat që duhet t'i ndjekim në "Grand Slam Israel", IJF: Kampionia Olimpike edhe një hap drejt titullit të kampiones së botës
Lexo po ashtu Pesë gjërat që duhet t'i ndjekim në "Grand Slam Israel", IJF: Kampionia Olimpike edhe një hap drejt titullit të kampiones së botës

Majlinda Kelmendi e ka nisur mbarë Grand Prixin e xhudos që po mbahet në Tel Aviv të Izraelit.

Foto: KOK/Facebook

Kampionia Olimpike e ka mposhtur me  Ippon xhudisten nga Gjeorgjia, Tetiana Levytska Shukvani.

Kjo fitore e Majlindës erdhi në kategorinë deri në 52 kilogramë, duke u kualifikuar në çerekfinale.

Në çerekfinale, xhudistja pejane do të takohet me Fabienne Kocher nga Zvicra. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Fati nuk ekziston, por çfarë mënyrë fantastike për të humbur”, Guardiola pranon humbjen nga Real Madridi

“Fati nuk ekziston, por çfarë mënyrë fantastike për të humbur”, Guardiola pranon humbjen nga Real Madridi

Liga e Kampionëve
Arsenali u eliminua nga dy gara në të njëjtën natë

Arsenali u eliminua nga dy gara në të njëjtën natë

Ndërkombëtare
Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës

Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës "janë dorëzuar"

La Liga
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
“Real Madridi nuk vdes kurrë”, Ancelotti i kënaqur me ‘luftën’ dhe paraqitjen e lojtarëve ndaj Man Cityt

“Real Madridi nuk vdes kurrë”, Ancelotti i kënaqur me ‘luftën’ dhe paraqitjen e lojtarëve ndaj Man Cityt

Liga e Kampionëve
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
Kalo në kategori