LAJMI I FUNDIT:

IJF

16 Artikuj

Rritet numri i gazetarëve të vrarë, 40 për qind më shumë këtë vit sesa në 2021

Rritet numri i gazetarëve të vrarë, 40 për qind më shumë këtë vit sesa në 2021

Nga Bota
Driton Kukës i dorëzohet çmimi “Trajneri i Vitit” nga IJF

Driton Kukës i dorëzohet çmimi “Trajneri i Vitit” nga IJF

Xhudo
Nominimet për ‘Judo Awards 2021’: Kuka për arritjet si trajner, Distria për xhudisten e vitit

Nominimet për ‘Judo Awards 2021’: Kuka për arritjet si trajner, Distria për xhudisten e vitit

Xhudo
Renditja e re në xhudo: Distria e para, Laura Fazliu shënon ngritje

Renditja e re në xhudo: Distria e para, Laura Fazliu shënon ngritje

Xhudo
Majlinda: Do të ishte më mirë që statuja të vendosej në Prishtinë, por ata që më duan do të vijnë ta shohin edhe në Pejë

Majlinda: Do të ishte më mirë që statuja të vendosej në Prishtinë, por ata që më duan do të vijnë ta shohin edhe në Pejë

Xhudo
Loriana kualifikohet në finale të ‘Tel Aviv 2019’, tashmë e ka siguruar një medalje

Loriana kualifikohet në finale të ‘Tel Aviv 2019’, tashmë e ka siguruar një medalje

Xhudo
Loriana mund kundërshtaren ruse dhe arrin në gjysmëfinale të ‘Tel Aviv 2019’

Loriana mund kundërshtaren ruse dhe arrin në gjysmëfinale të ‘Tel Aviv 2019’

Xhudo
Loriana Kuka kualifikohet në çerekfinale në ‘Tel Aviv 2019’

Loriana Kuka kualifikohet në çerekfinale në ‘Tel Aviv 2019’

Xhudo
I mjaftuan vetëm 35 sekonda për të triumfuar në finale, Kelmendi e artë në Tel Aviv

I mjaftuan vetëm 35 sekonda për të triumfuar në finale, Kelmendi e artë në Tel Aviv

Xhudo
Majlinda Kelmendi kalon në finale të Grand Prixit të Tel Avivit

Majlinda Kelmendi kalon në finale të Grand Prixit të Tel Avivit

Xhudo
Majlinda Kelmendi mposht Kocherin, kalon në gjysmëfinale të Grand Prixit te Tel Avivit

Majlinda Kelmendi mposht Kocherin, kalon në gjysmëfinale të Grand Prixit te Tel Avivit

Xhudo
Majlinda Kelmendi kualifikohet në çerekfinale në Grand Prixin e Tel Avivit

Majlinda Kelmendi kualifikohet në çerekfinale në Grand Prixin e Tel Avivit

Xhudo
Pesë gjërat që duhet t’i ndjekim në “Grand Slam Israel”, IJF: Kampionia Olimpike edhe një hap drejt titullit të kampiones së botës

Pesë gjërat që duhet t’i ndjekim në “Grand Slam Israel”, IJF: Kampionia Olimpike edhe një hap drejt titullit të kampiones së botës

Xhudo
Më ndryshe se në çdo paraqitje tjetër, Majlinda Kelmendi shkëlqen me elegancën e saj në gala mbrëmjen e IJF (Foto)

Më ndryshe se në çdo paraqitje tjetër, Majlinda Kelmendi shkëlqen me elegancën e saj në gala mbrëmjen e IJF (Foto)

Yjet
Dominimi i Majlindës në Paris bie në sy edhe të Federatës Ndërkombëtare të Xhudos (Foto)

Dominimi i Majlindës në Paris bie në sy edhe të Federatës Ndërkombëtare të Xhudos (Foto)

Xhudo
Një dedikim për Majlindën dhe Toni Kukën nga IJF (Foto)

Një dedikim për Majlindën dhe Toni Kukën nga IJF (Foto)

Xhudo