LAJMI I FUNDIT:

Loriana mund kundërshtaren ruse dhe arrin në gjysmëfinale të ‘Tel Aviv 2019’

Loriana mund kundërshtaren ruse dhe arrin në gjysmëfinale të ‘Tel Aviv 2019’
(Foto: Facebook/Kosovo National Olympic Committee/IJF)

Loriana Kuka e ka bërë hapin e radhës në garën për Çmimin e Madh në ‘Tel Aviv 2019’.

Xhudistja nga Kosova ka triumfuar përballë ruses Aleksandra Rabintseva dhe në këtë mënyrë është kualifikuar në gjysmëfinale të kësaj gare.


Në gjysmëfinale, në kategorinë -78 kilogramë, Loriana do të përballet me Natalie Powel, e cila e përfaqëson Britaninë e Madhe.

Të gjitha lajmet për XHUDO
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet për XHUDO

“Loriana Kuka ka kaluar edhe pengesën e dytë, duke mposhtur rusen Aleksandra Rabintseva në çerekfinale të Grand Prixit të xhudos, që po mbahet në Tel Aviv të Izraelit”.

“I urojmë suksese Lorianës në gjysmëfinale ndaj Natalie Powel të Britanisë së Madhe, kategoria -78 kg”, shkruan në faqen e KOK-ut në Facebook.

Për t’u kualifikuar në çerekfinale në garën për Çmimin e Madh, “Tel Aviv 2019”, Loriana triumfoi ndaj Ilona Lucassen.

Xhudistja jonë arriti fitore me Ippon kundër holandezes në kategorinë -78 kilogramë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

Premier League
Fituesi i Kupës së Botës me Francën kritikon paraqitjen e Mbappes kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve

Fituesi i Kupës së Botës me Francën kritikon paraqitjen e Mbappes kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

Serie A
Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori