LAJMI I FUNDIT:

Loriana Kuka kualifikohet në çerekfinale në ‘Tel Aviv 2019’

Loriana Kuka kualifikohet në çerekfinale në ‘Tel Aviv 2019’
(Foto: IJF/Arkiv/Facebook/Kosovo National Olympic Committee)

Vazhdon suksesi i xhudisteve nga Kosova në garën për Çmimin e Madh, “Tel Aviv 2019”.

Loriana Kuka është sportistja e radhës që po synon medalje në këtë kompeticion, pasi tashmë ka arritur të kualifikohet në çerekfinale.


Xhudistja jonë ka triumfuar me Ippon kundër holandezes Ilona Lucassen në kategorinë -78 kilogramë.

Të gjitha lajmet për XHUDO
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet për XHUDO

Në fazën tjetër, ajo do të ketë për kundërshtare rusen Aleksandra Rabitseva, me shpresën për t’u kualifikuar në gjysmëfinale.

“Loriana Kuka e ka nisur mbarë Grand Prixin e xhudos, që po mbahet në Tel Aviv të Izraelit”.

“Xhudistja jonë mposhti me Ippon holandezen Ilona Lucassen, kategoria -78 kg”.

“I urojmë suksese Lorianës në çerekfinale ndaj ruses, Aleksandra Rabitseva. Grand Prixi vlen për pikë Olimpike”, thuhet në njoftimin e KOK… /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xhudisti i njohur Akil Gjakova denoncohet për dhuna nga bashkëshortja e tij

Xhudisti i njohur Akil Gjakova denoncohet për dhuna nga bashkëshortja e tij

Xhudo
Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Bundesliga

"Ai nuk vrapon shumë, por kur e prek topin e vëren çfarë niveli ka" - Camavinga tregon lojtarin më të mirë me të cilin është përballur

La Liga

"Vetëm duhet të jenë të lirë dhe e fitojnë Evropianin" - Ferdinand tregon për dyshen që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Premier League
Ish futbollisti i Liverpool dhe Real Madrid tregon pse Xaabi Alonso refuzoi për të marr drejtimin e Reds

Ish futbollisti i Liverpool dhe Real Madrid tregon pse Xaabi Alonso refuzoi për të marr drejtimin e Reds

Premier League
Varane do të largohet nga Man Utd, gjiganti evropian e bën prioritet transferimin e tij

Varane do të largohet nga Man Utd, gjiganti evropian e bën prioritet transferimin e tij

Premier League
Kalo në kategori