LAJMI I FUNDIT:

Loriana kualifikohet në finale të ‘Tel Aviv 2019’, tashmë e ka siguruar një medalje

Loriana kualifikohet në finale të ‘Tel Aviv 2019’, tashmë e ka siguruar një medalje
(Foto: Facebook/Kosovo National Olympic Committee/IJF)

Vazhdon suksesi i Loriana Kukës në turneun për Çmimin e Madh të ‘Tel Aviv 2019’.

Sukseset e njëpasnjëshme e kanë kualifikuar xhudisten tonë deri në finale të kësaj gare që do të thotë se ajo tashmë e ka të sigurt një medalje.


Në kategorinë -78 kilogramë, Loriana është treguar më e fortë se përfaqësuesja e Britanisë së Madhe, Natalie Powel.

Në finale, xhudistja që e përfaqëson Kosovën do ta kërkoje medaljen e artë përballë sllovenes Klara Apotekar.

Lajmet për XHUDO
Lexo po ashtu Lajmet për XHUDO

Loriana Kuka ka siguruar medaljen në Gran Prix Tel Aviv 2019″, shkruan në njoftimin e publikuar në Faqen e KOK-ut në Facebook.

“Xhudistja jonë u kualifikua në finale, ku takohet me sllovenen Klara Apotekar. Finalja zhvillohet pas orës 16:00”, thuhet më tej.

Loriana triumfoi përballë ruses Aleksandra Rabintseva në çerekfinale dhe në këtë mënyrë u kualifikua në gjysmëfinale të Grand Prixit të xhudos që po mbahet në Tel Aviv të Izraelit.

Më herët, për t’u kualifikuar në çerekfinale në kategorinë -78 kilogramë, ajo fitoi me Ippon kundër holandezes Ilona Lucassen. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xhudisti i njohur Akil Gjakova denoncohet për dhuna nga bashkëshortja e tij

Xhudisti i njohur Akil Gjakova denoncohet për dhuna nga bashkëshortja e tij

Xhudo
Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Bundesliga

"Ai nuk vrapon shumë, por kur e prek topin e vëren çfarë niveli ka" - Camavinga tregon lojtarin më të mirë me të cilin është përballur

La Liga

"Vetëm duhet të jenë të lirë dhe e fitojnë Evropianin" - Ferdinand tregon për dyshen që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Premier League
Ish futbollisti i Liverpool dhe Real Madrid tregon pse Xaabi Alonso refuzoi për të marr drejtimin e Reds

Ish futbollisti i Liverpool dhe Real Madrid tregon pse Xaabi Alonso refuzoi për të marr drejtimin e Reds

Premier League
Varane do të largohet nga Man Utd, gjiganti evropian e bën prioritet transferimin e tij

Varane do të largohet nga Man Utd, gjiganti evropian e bën prioritet transferimin e tij

Premier League
Kalo në kategori