LAJMI I FUNDIT:

Nominimet për ‘Judo Awards 2021’: Kuka për arritjet si trajner, Distria për xhudisten e vitit

Nominimet për ‘Judo Awards 2021’: Kuka për arritjet si trajner, Distria për xhudisten e vitit
(Foto: awards.ijf.org)

Trajneri i sukseseve të mëdha, Driton Kuka dhe xhudistja Distria Krasniqi, janë nominuar për t’u shpallur si më të mirët në botë në sportin e xhudos.

Federata Ndërkombëtare e Xhudos (IJF) do t’i ndajë çmimet e më të mirëve për vitin 2021 (‘Judo Awards 2021’) në muajin dhjetor dhe tashmë është hapur votimi për të përzgjedhur më të mirët.


Trajneri Kuka është në garë me dyshen e trajnerëve të Francës, Larbi Benboudaoud dhe Christophe Gaglian, Robert Eriksoonin, Yvonne Boenisch e Kosei Inoue.

Kurse Distria Krasniqi garon me Clarisse Agbegnenou, Abe Uta, Anna Maria Wagner e Jessica Klimkait.

Votimi do të mbyllet më 10 dhjetor kurse çmimet do të ndahen një javë më pas, më 18 dhjetor.

“Është koha për të kontribuar edhe ti për kampionët tanë. Regjistrohu dhe voto në linkun e mëposhtëm për çmimet e vitit nga Federata Ndërkombëtare e Xhudos. Në garë janë: Driton Toni Kuka – Arritja më e madhe e trajnerit 2021; Distria Krasniqi – Xhudistja më e mirë femër e vitit 2021”, thuhet në njoftimin e KOK-ut.

Në trend Sport

Më shumë
Futbollisti legjendar anglez kërkon të ndryshojë rregullin që favorizon vendasit në fazën e eliminimit nga çerekfinalet

Futbollisti legjendar anglez kërkon të ndryshojë rregullin që favorizon vendasit në fazën e eliminimit nga çerekfinalet

Liga e Kampionëve
FFK përjashton Ulpianën dhe Vllazninë e Pozharanit nga Liga e Parë

FFK përjashton Ulpianën dhe Vllazninë e Pozharanit nga Liga e Parë

Liga e Parë
Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

La Liga
“Ai zhveshi pantallonat para gjithë skuadrës, por nuk pamë asgjë” - Luca Toni flet për 'diktatorin e futbollit' Van Gaal

“Ai zhveshi pantallonat para gjithë skuadrës, por nuk pamë asgjë” - Luca Toni flet për 'diktatorin e futbollit' Van Gaal

Bundesliga
Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

La Liga
Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

La Liga
Kalo në kategori