LAJMI I FUNDIT:

Majlinda Kelmendi mposht Kocherin, kalon në gjysmëfinale të Grand Prixit te Tel Avivit

Majlinda Kelmendi mposht Kocherin, kalon në gjysmëfinale të Grand Prixit te Tel Avivit

Xhudistja e Kosovës, Majlinda Kelmendi ka arritur edhe fitoren e dytë gjatë ditës në Grad Prixin e Tel Avivit në Izrael.

Majlinda Kelmendi e ka nisur mirë Grand Prixin duke e mposhtur fillimisht me  Ippon xhudisten nga Gjeorgjia, Tetiana Levytska Shukvani.


Kjo fitore e Majlindës erdhi në kategorinë deri në 52 kilogramë, duke u kualifikuar në çerekfinale.

Majlinda Kelmendi kualifikohet në çerekfinale në Grand Prixin e Tel Avivit
Lexo po ashtu Majlinda Kelmendi kualifikohet në çerekfinale në Grand Prixin e Tel Avivit

Sukseset e Kelmendit nuk u ndalën kaq pasi xhudistja jonë shënoi fitore edhe në çerekfinale.

Në çerekfinale, xhudistja pejane u taku me Fabienne Kocher nga Zvicra, të cilën gjithashtu e mposhti.

Kështu, pas këtyre dy fitoreve, Kelmendi e sheh veten në gjysmëfinale të Grand Prixit që po mbahet në Izrael.

Në gjysmëfinale, Kelmendi do të takohet me xhudisten rumune, Andreea Chitu.

Në rast kalimi në finale, Majlinda do të ndeshet me njërën nga dy xhudistet izraelite, Gili Cohen ose Gefen Primo. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xhudisti i njohur Akil Gjakova denoncohet për dhuna nga bashkëshortja e tij

Xhudisti i njohur Akil Gjakova denoncohet për dhuna nga bashkëshortja e tij

Xhudo
Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Bundesliga

"Ai nuk vrapon shumë, por kur e prek topin e vëren çfarë niveli ka" - Camavinga tregon lojtarin më të mirë me të cilin është përballur

La Liga

"Vetëm duhet të jenë të lirë dhe e fitojnë Evropianin" - Ferdinand tregon për dyshen që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Premier League
Ish futbollisti i Liverpool dhe Real Madrid tregon pse Xaabi Alonso refuzoi për të marr drejtimin e Reds

Ish futbollisti i Liverpool dhe Real Madrid tregon pse Xaabi Alonso refuzoi për të marr drejtimin e Reds

Premier League
Varane do të largohet nga Man Utd, gjiganti evropian e bën prioritet transferimin e tij

Varane do të largohet nga Man Utd, gjiganti evropian e bën prioritet transferimin e tij

Premier League
Kalo në kategori