LAJMI I FUNDIT:

Pesë gjërat që duhet t’i ndjekim në “Grand Slam Israel”, IJF: Kampionia Olimpike edhe një hap drejt titullit të kampiones së botës

Pesë gjërat që duhet t’i ndjekim në “Grand Slam Israel”, IJF: Kampionia Olimpike edhe një hap drejt titullit të kampiones së botës
Majlinda Kelmendi (Photo by Pascal Le Segretain/Getty Images)

Federata Ndërkombëtare e Xhudos ka parashikuar se 2019-a do të jetë vit i suksesshëm për kampionen olimpike, Majlinda Kelmendin.

Ueb-faqja zyrtare e IJF-së ka renditur pesë gjërat që duhet përcjell me vëmendje në garën e parë të vitit, atë Grand Slam të Izraelit, që prej të enjtes deri të shtunën mbahet në Tel-Aviv.


Në mesin e tyre përfshihet edhe kampionia jonë, Majlinda Kelmendi, e cila është rikthyer pas shërimit të gjurit.

Ueb-faqja zyrtare e IJF-së shkruan për Majlinda Kelmendin

Kampionia Olimpike e Rio 2016 dhe ish-kampionia e botës, Majlinda Kelmendi u kthye në garat ndërkombëtare në fund të vitit 2018 me një medalje të argjendtë në Grand Slam Abu Dhabi dhe ari në Grand Prix Tashkent.

Xhudistja 27-vjeçare do të jetë shumë aktive në vitin 2019, tani ajo është kthyer në stërvitje të plotë dhe po i afrohet edhe më tepër mbrojtjes së titullit në Tokio 2020.

Heroi i Kosovës pritet të lëvizë shpejt në renditjen tabelore (aktualisht e 15-ta) dhe do të synojë rikthimin e titullit botëror dhe të parin që nga viti 2014, shkruan ueb-faqja botërore e xhudos – IJF.

Të gjitha lajmet rreth Majlinda Kelmendit
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet rreth Majlinda Kelmendit

Kelmendi pritet të garojë në Paris – një ngjarje e suksesshme që e ndihmoi atë të bënte emër duke fituar Grand Slam francez në katër raste – por garat do të vijnë e do të shtohen në vitin 2019 me Gjermaninë (Dusseldorf) që organizon Grand Slam në shkurt dhe Rusia (Ekaterinburg) që pret xhudistët në muajin mars.

Mungesa e gjatë nga garat ka bërë që Kelmendi të bjerë në ranglistën botërore. Për këtë edhe nuk është bartësja e parë në Tel-Aviv, por gjithsesi është pretendente e madhe për medalje të artë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madrid TV sulmon gjyqtarët e El Clasicos, pretendon se një nga golat e Barcelonës nuk ishte e rregullt

Real Madrid TV sulmon gjyqtarët e El Clasicos, pretendon se një nga golat e Barcelonës nuk ishte e rregullt

La Liga
Edhe po të shënonte Yamal, sërish Barcelonës nuk do t'i pranohej goli - mediumi spanjoll sqaron skenarin

Edhe po të shënonte Yamal, sërish Barcelonës nuk do t'i pranohej goli - mediumi spanjoll sqaron skenarin

La Liga
Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

La Liga
Man City dhe Arsenali në ‘luftë’ me njëra-tjetrën për shërbimet e sensacionit të Ligës Premier

Man City dhe Arsenali në ‘luftë’ me njëra-tjetrën për shërbimet e sensacionit të Ligës Premier

Premier League
Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

Ndërkombëtare

"90 për qind e gjyqtarëve anojnë nga Real Madridi", rikthehet deklarata e ish-gjyqtarit të La Ligës pas El Clasicos

La Liga
Kalo në kategori