LAJMI I FUNDIT:

“Ma kujton Cristiano Ronaldon, së shpejti do të jetë në nivel me Mbappen” – trajneri portugez e ngrit në qiell sensacionin e Barcelonës

“Ma kujton Cristiano Ronaldon, së shpejti do të jetë në nivel me Mbappen” – trajneri portugez e ngrit në qiell sensacionin e Barcelonës
Reklama

Lamine Yamal është padyshim sensacioni i këtij sezoni në elitën e futbollit spanjoll La Liga.

Sulmuesi i talentuar spanjoll ka debutuar me ekipin e parë të Barcelonës dhe po ‘çmend’ të gjithë me ndeshjet që po bën.


16-vjeçari ka arritur të luaj edhe për Përfaqësuesen A të Spanjës ku ka debutuar me gol.

Trajneri portugez, Carlos Carvalhal që ka drejtuar skuadra të famshme si Besiktas, Sporting, Braga, Swansea e së fundmi Celta Vigo ka folur fjalë të mëdha në La Liga TV për Lamine Yamal.

Dalin detajet e kontratës së Yamal te Barcelona – klauzolë e çmendur
Lexo po ashtu Dalin detajet e kontratës së Yamal te Barcelona – klauzolë e çmendur

“Kur Lamine luan nga fillimi, ai bën shumë mirë dhe kur luan për dhjetë minuta gjithashtu bën gjëra të mëdha”, tha Carvalhal për La Liga TV.

Tutje portugezi ka thënë se Lamine ia kujton procesin e Cristiano Ronaldos te Manchester United me Alex Fergusonin, derisa ka deklaruar se nëse vazhdon me këtë ritëm së shpejti do të jetë në nivelin e Kylian Mbappes.

“Lamine më kujton procesin e Cristiano Ronaldos me Alex Ferguson në Manchester United”.

“Ky është një proces shumë i rëndësishëm për rritjen e tij dhe Xavi po e bën në mënyrë fenomenale: e fut, i jep minuta, nuk e lë të verbohet, e mban me këmbët në tokë… Shumë mirë”.

“Lamine ka potencial brutal dhe nëse vazhdon kështu, do të jetë në nivelin e Kylian Mbappes”, tha portugez Carvalhal. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

La Liga
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Bukayo Saka vendosi rekord në Ligën e Kampionëve, as Messi nuk mund ta bënte këtë

Bukayo Saka vendosi rekord në Ligën e Kampionëve, as Messi nuk mund ta bënte këtë

Liga e Kampionëve
“Nuk ka qenë kurrë një debat”, Carragher shkakton zemërim me qëndrimin ndaj debatit Messi-Ronaldo

“Nuk ka qenë kurrë një debat”, Carragher shkakton zemërim me qëndrimin ndaj debatit Messi-Ronaldo

Ndërkombëtare
Nëse kalon tutje - 9 kundërshtarët e mundshëm të Man United në raundin e 16-të

Nëse kalon tutje - 9 kundërshtarët e mundshëm të Man United në raundin e 16-të

Liga e Kampionëve
Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Premier League
Kalo në kategori