Java e tetë në Ligue 1 sjell derbin ndërmjet Olympique Lyonnais dhe Paris Saint-Germainit që zhvillohet në Groupama Stadium.

Kampioni francez ka regjistruar gjashtë fitore dhe një barazim në shtatë xhirot e para dhe është lider i kampionatit.

Ndërkaq, Lyoni është në vend të pestë me 13 pikë, nga katër fitore, një barazim dhe dy humbje.

Skuadrat që do të luajnë nga fillimi i ndeshjes janë zgjedhur nga trajnerët Peter Bosz dhe Christophe Galtier.


Formacioni startues i Olympique Lyonnais: Lopes; Gusto, Thiago Mendes, Lukeba, Tagliafico; Tete, Caqueret, Tolisso, Toko Ekambi; Dembele, Lacazette.

Formacioni startues i Paris Saint-Germainit: Donnarumma; Ramos, Marquinhos, Danilo Pereira; Hakimi, Verratti, Fabian Ruiz, Nuno Mendes; Messi; Mbappe, Neymar.


/Telegrafi/