LAJMI I FUNDIT:

Lukaku thyen dy rekorde në Ligën e Evropës, në sezonin më të suksesshëm në karrierën e tij

Lukaku thyen dy rekorde në Ligën e Evropës, në sezonin më të suksesshëm në karrierën e tij
Romelu Lukaku (Foto: Martin Meissner/Pool via Getty Images/Guliver)

Sezoni i suksesshëm debutues u Romelu Lukakut te Interi është duke vazhduar, ndërsa ai i theu dy rekorde në ndeshjen e Ligës së Evropës kundër Bayer Leverkusenit.

Reklama

Belgu e shënoi golin e dytë të Nerazzurrëve në ndeshjen e zhvilluar në Dusseldorf duke e ngritur në 31 numrin e përgjithshëm të golave në të gjitha garat këtë edicion.

Në këtë mënyrë, Lukaku është futbollisti i vetëm që shënon gola në nëntë takime radhazi në Ligën e Evropës (apo Kupën UEFA, siç është njohur më parë).

(Foto: Martin Meissner/Pool via Getty Images/Guliver)

Në këtë mënyrë, ai e theu rekordin e Alan Shearer nga viti 2005, i cili me Newcastle United kishte shënuar në tetë ndeshje radhazi.

Interi kalon në gjysmëfinale të Ligës së Evropës me fitoren ndaj Leverkusenit
Lexo po ashtu Interi kalon në gjysmëfinale të Ligës së Evropës me fitoren ndaj Leverkusenit

Njëherësh, 27-vjeçari është lojtari i parë i Interit që shënon në gjashtë ndeshje radhazi të Ligës së Evropës.

Ky është sezoni më i suksesshëm në karrierën e Lukakut, pasi më së shumti gola (27) në të kaluarën, ai ka shënuar në sezonin 2017/2018 me Manchester Unitedin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori