LAJMI I FUNDIT:

Lukaku lë mbrapa lëndimin, i gatshëm për duelin me Marokun

Lukaku lë mbrapa lëndimin, i gatshëm për duelin me Marokun

Belgjika do ta zhvilloj ndeshjen e dytë në Kampionatin Botëror ‘Katar 2022’.

Belgët do të përballen me Marokun të dielën me fillim nga ora 14:00, derisa trajneri Roberto Martinez ka marrë një lajm të mirë.

Sulmuesi kryesor i Belgjikës, Romelu Lukaku ka lënë mbrapa lëndimin edhe pse pritej që t’i humbas të tre sfidat e fazës së grupeve.


Lukaku është rikthyer në stërvitje dhe do të jetë në bankën rezervë në sfidën ndaj Marokut.

“Lukaku i ka paraprirë programit të rikuperimit, sipas të cilit do të kishte qenë i gatshëm vetëm për ndeshjen e tretë, por ka djegur etapat”, tha Martinez.

“Me siguri që nuk do të jetë titullar, por do të jetë në stol dhe i gatshëm për lojë”,deklaroi trajneri spanjoll i Belgjikës.

Belgjika e ka nisur me fitore Kupën e Botës 2022, pasi në ndeshjen e parë ka triumfuar 1-0 ndaj Kanadasë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Kombëtarja e Shqipërisë
Rodri dhe Alvaro Morata shpallen fajtorë nga UEFA për incidentin në fitoren e Spanjës në Euro 2024

Rodri dhe Alvaro Morata shpallen fajtorë nga UEFA për incidentin në fitoren e Spanjës në Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori