Pas një mungese të gjatë në tregun muzikor, Luar Rani ka vendosur t’i rikthehet botës muzikore.

Javë më parë ka nisur xhirimet e videos së re të këngës, trailerin e të cilit e ka publikuar sot në llogarinë personale në Instagram.

Ajo ka folur edhe për Telegrafin duke treguar emocionet e para pas kthimit me këngën e re.

“Pas shumë vitesh pauzë, nuk ishte një vendim spontan për tu rikthyer, por i planifikuar. Bashkëpunuesit, familja dhe dashamirësit e mi kanë qenë një shtysë e vazhdueshme për t’u rikthyer. Projektet e mija të reja do të jenë të prodhuara në studion e Cricket Beats, ndërthurur me kompozimet e mija vetjake”, kishte zbuluar Luar.

Këngën e re e ka punuar Donat Prelvukaj (Cricket), vija melodike si dhe teksti janë të realizuara nga vet Luari.

Rikthehet Luar! Këngëtarja flet për projektin e ri muzikor dhe planeve për vazhdimin e karrierës (Foto/Video) Rikthehet Luar! Këngëtarja flet për projektin e ri muzikor dhe planeve për vazhdimin e karrierës (Foto/Video)

Xhirimet janë kryer në afërsi të Prishtinës me produksionin Imagine Films.

Tani pas rikthimit, këngëtarja do të përkushtohet edhe më shumë në punën për projektet e reja. /Telegrafi/

?

A post shared by Luar Arani (@luararani) on Jul 15, 2017 at 12:02pm PDT

Mornings like this ? #visitalbania⛵

A post shared by Luar Arani (@luararani) on Aug 6, 2016 at 5:40am PDT

Into The wooooods #withnina ☘☘☘?

A post shared by Luar Arani (@luararani) on Apr 3, 2016 at 4:57am PDT