Ajo vazhdon të jetë njëra nga rap-artistet shqiptare që viteve të fundit ka bërë bujë të madhe edhe në tregun ndërkombëtar.

Bëhet fjalë për këngëtaren Loredana Zefi, e cila jeton dhe vepron në Zvicër, ndonëse me prejardhje është nga Ferizaj.

Biondja pëlqehet në masë të madhe për stilin e veçantë të të kënduarit dhe me këtë ka arritur të fitojë edhe zemrat e publikut.

Foto: Screenshot/InstaStory

E njëjta së fundmi ka publikuar një listë në InstaStory, ku përfshihen reperet më të shikuara në platformën YouTube.

Loredana shfaqet në ‘billboardin’ e Times Square në New York Loredana shfaqet në ‘billboardin’ e Times Square në New York

26-vjeçarja është renditur e shtata në listën me Nicki Minaj, Cardi B, Doja Cat, Iggy Azalea, Megan The Stallion etj.

Reklama

View this post on Instagram

A post shared by babymama (@loredana)

Sipas këtij publikimi, krijuesa e hitit “Heart attack” numëron gjithsej rreth 88 bilionë shikime në këtë platformë.

Reklama

Loredana krahas në gjuhën gjermane, vjen shpesh edhe me këngë në shqip. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by babymama (@loredana)