0Shares

Trajneri i ri i Real Madridit, Julen Lopetegui, ka ateruar në Barajas të enjten në magjes pas largimit nga Kombëtarja e Spanjës. 

Ai foli shumë pak, por pritet që të flas më shumë në Santiago Bernabeu. Madje ai foli nga Krasnodar.

“Jam shumë i trishtuar, por dëshiroj që Spanja të luajë një Kupë të madhe Botërore dhe të fitojë”.

Trajneri aktual Fernando Hierro dhe Julen Lopetegui (Getty Images)

“Kemi një ekip të mrekullueshëm”, ka thënë ai.

Pas shkarkimit të tij nga ekipi kombëtar spanjoll, ai do të jetë në gjendje ta përgatis ekipin.

Ai ka shumë punë, pasi aty është ‘rasti i Cristiano Ronaldo’ dhe shumë punë tjera që e presin Lopeteguin.

Julen Lopetegui kur arriti në Madrid (Foto: marca)

Pas prezantimit të tij, ai do të duhet të vendosë çështjet e para si trajner i ri i Real Madrid.

Odriozola, Alisson, Ronaldo, Bale … ka shumë emra në tryezë që presin zgjedhje. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)