Janë shfaqur foto që tregojnë aftësinë e lojtarëve të Tottenhamit duke u testuar në maksimum gjatë stërvitjeve para sezonit në Korenë e Jugut.

Trajneri Antonio Conte është i njohur për qasjen e tij jo të pakuptimtë dhe me goditje të forta dhe duket se italiani ka vendosur disa ushtrime mjaft intensive për lojtarët e tij.

Korrespondenti i “Football.London’s Spurs“, Alasdair Gold ishte i pranishëm në stërvitjen e skuadrës në stadiumin e Kupës së Botës në Seul, dhe vuri re lojtarët duke u futur nëpër vrapime të përsëritura të plota në fushë pas seancës së tyre stërvitore dy orëshe.

Kishte disa fotografi të lojtarëve të Spurs të shtrirë në fushë pas vrapimeve me duar në kokë ndërsa gulçonin për ajër.

Reklama

Edhe lojtarët e klasit botëror si Harry Kane dhe Son Heung Min po luftonin me intensitetin e stërvitjes së kryer nga Conte dhe stafi i tij.

Reklama

6,000 tifozë patën fatin të merrnin biletat për të ndjekur drejtpërdrejt seancën stërvitore dhe ata me siguri do të vlerësojnë punën e palodhur të bërë nga lojtarët e tyre të preferuar përpara sezonit të ri.

Eriksen po e thyen premtimin që ia dha Tottenhamit në prag të kalimit te Unitedi Eriksen po e thyen premtimin që ia dha Tottenhamit në prag të kalimit te Unitedi

U raportua se kur Son u përpoq gjatë seancës, turma ra në heshtje ndërsa brohorisnin për të preferuarin e tyre. Son e ka vendosur veten si një nga lojtarët më të mirë në futbollin botëror dhe ka statusin e heroit në vendin e tij.

Reklama

Kjo nuk është hera e parë që Conte i shtyn lojtarët e tij në limite, legjenda e Italisë, Giorgio Chiellini kujton se doli për stërvitje një ditë për t’i thënë Contes se ende nuk ishte rikuperuar nga një goditje që kishte marrë në fundjavë dhe për këtë arsye ishte në pamundësi për të punuar atë ditë. Pa e parë fare Chiellinin, Conte i tha atij që të stërvitej.

Reklama

Conte do të shpresojë se stërvitjet intensive do të shpërblehen në sezonin e ri, Spurs janë rikthyer në Ligën e Kampionëve.

Spurs kanë qenë të zënë në afatin kalimtar, deri më tani kanë sjellë Richarlison, Yves Bissouma, Ivan Perisic, Fraser Forster dhe Clement Lenglet. /Telegrafi/

Reklama