LAJMI I FUNDIT:

Lojtarët e lënduar të Arsenalit dhe koha e rikthimit (Foto)

Lojtarët e lënduar të Arsenalit dhe koha e rikthimit (Foto)
Reklama

Arsenali është duke u përballur me lëndime të shumta këtë sezon.

Këto lëndime ka bërë që Topçinjtë të zbresin disa pozita në Ligën Premier dhe titulli gjithnjë e më shumë po duke një objektiv i pamundur.


Më poshtë keni lojtarët e lënduar dhe datat e rikthimit për disa nga ata. /Telegrafi/

Per Mertesacker

Data e lëndimit: 8 mars (Hull City 0-4 Arsenal)

Data e rikthimit: Nuk dihet, por besohet ndaj Watfordit me 12 mars

Per Mertesacker has averaged seven defensive actions per Premier League match this season.

Gabriel Paulista

Data e lëndimit: 8 mars (Hull 0-4 Arsenal)

Data e kthimit: Nuk dihetGabriel+Paulista+Hull+City+v+Arsenal+Emirates+CvXK7NtP5rDx

Aaron Ramsey

Data e lëndimit: 8 mars (Hull City 0-4 Arsenal)

Data e rikthimit: Nuk dihet

Aaron+Ramsey+Hull+City+v+Arsenal+Emirates+pHKMJwiCjVTx

Laurent Koscielny

Data e lëndimit: 2 mars (Arsenal 1-2 Swansea)

Data e rikthimit: 16 marsLaurent+Koscielny+Arsenal+v+Burnley+Emirates+hVpFNB-jKeYx

Petr Cech

Data e lëndimit: 2 mars (Arsenal 1 -2 Swansea)

Data e lëndimit: 2 prill

Petr+Cech+Arsenal+v+Swansea+City+Premier+League+a8q281sx9Cdx

Jack Wilshere

Data e lëndimit: gusht

Data e rikthimit: 2 prillJack+Wilshere+Arsenal+v+VfL+Wolfsburg+Emirates+zaHSYJgHoBsx

Santi Cazorla

Data e lëndimit: 29 nëntor (Norwich 1-1 Arsenal)

Data e rikthimit: 2 prillSanti+Cazorla+Norwich+City+v+Arsenal+Premier+QjKmak29Kssx

Alex Oxlade-Chamberlain

Data e lëndimit 23 shkurt (Arsenal 0-2 Barcelona)

Data e rikthimit: 24 prill

Alex Oxlade-Chamberlain has won 71% of his take-ons in the Premier League this season.

Tomas Rosicky

Data  e lëndimit: 30 janar (Arsenal 2-1 Burnley)

Data e rikthimi: Fillimi i majitTomas+Rosicky+Arsenal+v+Burnley+Emirates+FA+YuBA_jDucT9x

Në trend Sport

Më shumë
Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Ndërkombëtare
Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Ndërkombëtare
Aubameyang ka shënuar një nga golat më të bukur të sezonit në ndeshjen ndaj Ajaxit

Aubameyang ka shënuar një nga golat më të bukur të sezonit në ndeshjen ndaj Ajaxit

Liga e Evropës
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

La Liga
Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Premier League
Kalo në kategori