LAJMI I FUNDIT:

Liverpooli projekton tre shitje në afatin kalimtar të janarit

Liverpooli projekton tre shitje në afatin kalimtar të janarit

Liverpooli nuk e ka nisur siç është më së miri edicionin e ri në Ligën Premier, ku ka mbetur 15 pikë prapa liderit Arsenalit.

Reklama

The Reds duan të bëjnë ndryshime të mëdha në janar, ku fillimisht do të largohen disa futbollistë para se të bihen të ri.

Gjiganti anglez ka projektuar tre shitje në afatin kalimtar të janarit, ku nga këto largimi synojnë të arkëtojnë 70 milionë euro.

Dy mesfushorët, Naby Keita dhe Alex Oxlade Chamberlain pritet të shiten në janar, ku ofertat për lojtarët nuk mungojnë.

Ndërkohë emri i tretë që pritet të largohet është mbrojtësi Nathaniel Phillips.

Për mesfushorin afrikan The Reds duan të fitojnë rreth 40 milionë euro teksa RB Leipzig, Milan e Juventus janë pas tij.

Ndërkohë për Chamberlain dhe Phillips ka oferta nga skuadra të ndryshme në Angli.

Skuadra e udhëhequr nga Jurgen Klopp synon që paratë nga këto shitje t’i përdorë për objektivin e madh Jude Bellingham. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
“Galtier u shpreh jo shumë saktë” - PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

“Galtier u shpreh jo shumë saktë” - PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

Ligat tjera
Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Lavdim Pireva
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori