LAJMI I FUNDIT:

Liverpooli mendon transferimin befasues të Son Heung-min

Liverpooli mendon transferimin befasues të Son Heung-min

Liverpooli thuhet se po shikon një lëvizje shokuese për yllin e Tottenham Hotspur, Son Heung-min, pas raportimeve se ai dëshiron një sfidë të re.

Reklama

Son është pjesë e Spurs që nga viti 2015 pas transferimit të tij prej 22 milionë funtesh nga Bayer Leverkusen.

Ai ka qenë i shkëlqyer për skuadrën e Ligës Premier, duke shënuar 136 gola mbresëlënës gjatë periudhës së tij në klub.

Son shënoi 23 gola në ligë sezonin e kaluar teksa ndau çmimin ‘Këpuca e Artë’ e Ligës Premier me Mohamed Salah të Liverpoolit.

Por koha e tij në Londrën e Veriut mund të marrë fund, me gazetën gjermane Sport 1 që pretendon se 30-vjeçari dëshiron largimin.

Raporte të mëtejshme sugjerojnë se Liverpooli është shfaqur si një kërkues surprizë mes interesimit të Real Madridit dhe Paris Saint-Germain.

Sipas CaughtOffside, Liverpooli po monitoron situatën e Sonit dhe është gati të bëjë ofertën për transferimin e tij në Anfield.

Kontrata e tij skadon në vitin 2025, pasi kishte nënshkruar një marrëveshje të re vitin e kaluar.

Spurs mund të jenë të hapur për të dëgjuar ofertat për lojtarin që ka hyrë në të 30-at, pasi duan të shmangin përsëritjen e shitjes së yjeve nën vlerën e tregut, sikurse ka ndodhur me Toby Alderëeireld, Christian Eriksen dhe Dele Alli. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Kalo në kategori