LAJMI I FUNDIT:

Liverpooli i ka vendosur çmimin sulmuesit Darwin Nunez

Liverpooli i ka vendosur çmimin sulmuesit Darwin Nunez

Këtë javë janë intensifikuar lidhjet mes sulmuesit të Liverpoolit, Darwin Nunez dhe Barcelonës. Uruguaiani fshiu të gjitha postimet në Instagram për lidhjet e tij me gjigantët e Ligës Premier, gjë që ka ndezur spekulime për të ardhmen e tij përpara hapjes së afatit kalimtar të verës.

Detaje të mëtejshme mbi situatën e Nunez tani janë zbuluar nga Mas Que Pelotas, përmes gazetës katalunase Sport.

Sipas tyre, agjenti i tij Jorge Mendes, i cili gjithashtu ka lidhje shumë të ngushta me Barcelonën dhe Joan Laporta, është forca shtytëse pas këtij bisedimi për një largim nga Liverpool në verë.


Darwin Nunez shihet nën shoqërinë e yllit të Barcelonës mes thashethemeve për largim nga Liverpooli
Lexo po ashtu Darwin Nunez shihet nën shoqërinë e yllit të Barcelonës mes thashethemeve për largim nga Liverpooli

Mendes dëshiron që ai të largohet nga Liverpool. Ai është një lojtar për të cilin mendon shumë dhe ka aspirata të tjera për të.

Ata gjithashtu thonë se Liverpool është i përgatitur të shesë Nunez nëse është e nevojshme, dhe ata tashmë kanë vendosur një çmim minimal të kërkuar për çdo klub të interesuar.

“Vlera e Nunez është rritur vitet e fundit dhe Liverpool nuk do ta shesë atë për më pak se 85 milionë euro”, thuhet në njoftim.

Ka shumë të ngjarë që Barcelona nuk do të bëjë një lëvizje për Nunezin gjatë verës, thjesht sepse nuk mund ta përballojë atë.

Nëse ata mund të bëjnë shitje të konsiderueshme gjatë afatit kalimtar, kjo mund të bëhet një mundësi, veçanërisht duke pasur parasysh se ka dyshime për pozicionin e sulmuesit në skuadrën e Xavi Hernandez. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

Ligat tjera
Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

La Liga
Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Premier League
Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Ligue 1

"Nëse ata duan që unë të largohem nga Real Madridi, do të duhet të më vrasin" - ylli i Los Blancos shfaq besnikërinë e tij ndaj klubit

La Liga
Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori