LAJMI I FUNDIT:

Liverpooli gjen zëvendësuesin perfekt të Kloppit, ka ‘marrëveshjes sekrete’

Liverpooli gjen zëvendësuesin perfekt të Kloppit, ka ‘marrëveshjes sekrete’

Liverpoolit thuhet se ka gjetur zëvendësuesin e Jurgen Klopp dhe ai është ish-mesfushori i tyre, Xabi Alonso, i cili ka një “marrëveshje sekrete” në fuqi me skuadrën e tij, Bayer Leverkusen.

Alonso ka bërë bujë te gjigantët e Bundesligës, të cilët janë në krye të ligës pasi fituan të tre ndeshjet e tyre të para të sezonit.


Kontrata e Klopp në Anfield nuk përfundon deri në vitin 2026, pas gati një dekade në këtë rol.

Klopp nuk e mohon mundësinë e drejtimit të Gjermanisë
Lexo po ashtu Klopp nuk e mohon mundësinë e drejtimit të Gjermanisë

Sipas Daily Star, ish-trajneri i Dortmundit është në kërkim të sfidave të reja dhe mund të largohet nga klubi më shpejt se sa pritej.

Bisedat për largimin e tij të mundshëm janë intensifikuar pas shkarkimit të trajnerit Hansi Flick nga Gjermania.

Sipas gazetës gjermane Bild, nëse Klopp largohet, Liverpool është i lirë të rrëmbejë Alonson nga Leverkuseni.

41-vjeçari ka një “marrëveshje sekrete” me Leverkusenin, e cila i jep leje të largohet nga klubi sa herë që ai dëshiron. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

La Liga
E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

Ndërkombëtare
Juventusi synon transferimin e dy yjeve të Manchester United me një ofertë qesharake

Juventusi synon transferimin e dy yjeve të Manchester United me një ofertë qesharake

Serie A
UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë

UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë "kafshë"

Përfaqësueset

"Të gjithë shqiptarët duan të jenë në Gjermani" - Duka flet për mediat italiane rreth Euro 2024 dhe investimeve të mëdha në Shqipëri

Kombëtarja e Shqipërisë
Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

La Liga
Kalo në kategori