Liverpooli është i gatshëm të dëgjojë ofertat për mesfushorin Adam Lallana në afatin kalimtar të janarit.

Lallana është një nga të preferuarit e menaxherit Jurgen Klopp , por me konkurrencën e madhe për një vend në formacion, veçanërisht në mesfushë, shanset e tij janë të kufizuara.

Ai ka luajtur vetëm një lojë për skuadrën e Liverpoolit në këtë sezon, dhe atë në një ndeshje në Carabao Cup.

Jurgen Klopp më nuk llogaritë në shtatë futbollistë Jurgen Klopp më nuk llogaritë në shtatë futbollistë

Sipas mediumit Football Insider, 31-vjeçari anglez mund të largohet në këtë afat kalimtar të dimrit apo në verë.

Reds mund të aktivizojnë një klauzolë për të zgjatur marrëveshjen e tij, e cila skadon këtë verë, për një vit tjetër, por si duket nuk janë të interesuar.

Një shitje në dimër është e mundur, por më shumë në verë pasi klubi mund të mos dëshirojë të dobësojë mesfushën e skuadrës së Klopp. /Telegrafi/