LAJMI I FUNDIT:

Liverpooli futet në garë për transferimin e njërit prej lojtarëve më të kërkuar në Evropë

Liverpooli futet në garë për transferimin e njërit prej lojtarëve më të kërkuar në Evropë

Liverpooli i është bashkuar garës për të nënshkruar me njërin prej lojtarëve më të kërkuar në Evropë, sipas një raportimi të ri.

‘Të Kuqtë’ do të futen në një epokë të re sezonin e ardhshëm nën urdhrat e Arne Slot, i cili do të zëvendësojë Jurgen Kloppin pasi gjermani i dha fund aventurës nëntëvjeçarë në ‘Anfield’.


Slot do të synojë që të ketë një ndikim të madh gjatë sezonit të tij të parë tek Liverpooli, ndërsa do të synojë që të përmirësojë pozitën e tyre në tabelë për sezonin e ardhshëm, duke shpresuar në transferimin e disa lojtarëve.

Sipas gazetarit italian Gianluca Di Marzio, holandezi është i etur për ta bërë yllin e Lille, Leny Yoro, transfeirmin e tij të parë tek Liverpooli.

Qendërmbrojtësi 18-vjeçar ka bërë 32 paraqitje në Ligue 1 për ekipin francez këtë sezon, duke qenë autor i dy golave.

Arsenali i bën konkurrencë Liverpoolit në garën për ‘lojtarin e preferuar’ të Slot
Lexo po ashtu Arsenali i bën konkurrencë Liverpoolit në garën për ‘lojtarin e preferuar’ të Slot

Di Marzio pretendon se Liverpooli është futur në garë për mbrojtësin e ri, i cili ka reprezentuar Francën U23 dhe mund të paraqitet në Lojërat Olimpike këtë verë në Paris.

Sidoqoftë, për të siguruar shërbimet e tij, Liverpooli duhet të mposht konkurrencën e disa klubeve të mëdha evropiane.

PSG, Real Madrid dhe Manchester United që të tria janë lidhur me një transferim të mundshëm të francezit, i cili do të hyj në vitin e tij të fundit të kontratës me Lille këtë verë.

Siç qëndrojnë gjërat momentalisht dhe sipas asaj që raporton e përditshmja franceze L’Equipe, Real Madridi po kryeson garën për nënshkrimin me Yoron./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

Kombëtarja e Shqipërisë
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
Kroacia lëshon fitoren nga duart, Italia i falet Zaccagnit

Kroacia lëshon fitoren nga duart, Italia i falet Zaccagnit

Përfaqësueset
Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori