LAJMI I FUNDIT:

Liverpooli fiton me rikthim ndaj LASK për ta nisur me këmbë të mbarë aventurën në Ligën e Evropës

Liverpooli fiton me rikthim ndaj LASK për ta nisur me këmbë të mbarë aventurën në Ligën e Evropës
Reklama

Liveprooli ka shënuar fitore si mysafir i LASK me rezultat 3-1 në ndeshjen e parë të fazës së grupeve të Ligës së Evropës.

Vendasit e nisën shumë mirë ndeshjen duke shënuar që në rastin e parë të mirë me Florian Flecker që realizoi një super gol.


Pjesa e parë ka mundur të sjellë edhe gola të tjerë, por portieri mohuan këtë gjë.

Më të filluar pjesa e dytë, Liverpooli shtoi forcat drejt sulmit dhe nuk vonoi goli.

Në minutën e 55-të të besuarit e Jurgen Klopp fituan penallti, ndërsa nga pika e bardhë ishte i saktë Darwin Nunez për 1-1.

Liverpooli mori epërsinë në minutën e 63-të, kur Ryan Gravenberch asistoi te Luis Diaz që shënoi nga afër për 2-1.

Krejt në fund shënoi edhe Mohamed Salah pas një sllallomi në zonën e LASK për 3-1.

Deri në fund nuk kishte më gola dhe Liverpooli mori tre pikët e para në ndeshjen e parë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ekskluzive: Drita vendos për trajnerin e ri, prezantimi në 24 orët e ardhshme

Ekskluzive: Drita vendos për trajnerin e ri, prezantimi në 24 orët e ardhshme

Romak Zeqiri
Lionel Messi 'iu lut Guardiolës që ta transferonte atë te Man City' në mesazhet e rrjedhura nga WhatsApp

Lionel Messi 'iu lut Guardiolës që ta transferonte atë te Man City' në mesazhet e rrjedhura nga WhatsApp

Premier League
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Arsenali lidhet me një lëvizje shokuese për Kylian Mbappen

Arsenali lidhet me një lëvizje shokuese për Kylian Mbappen

Premier League
Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Liga e Kampionëve
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Kalo në kategori