Trajneri i portierëve të Liverpoolit, John Achterberg, ka thënë se është e vështirë të parashikohet data e rikthimit të Alisson Beckerit nga lëndimi.

Portieri brazilian pësoi lëndim në muskulin e këmbës së djathtë qysh në xhiron e parë të Ligës Premier te The Reds në përballjen ndaj Norwichit.

Liverpooli do të jetë nikoqir i Arsenalit në “Anfield Road” nesër (e shtune) nga ora 18:30, ndërsa Adrian do të startojë në portë, shkaku i lëndimit të Alisson.

“Alisson është mirë. Ai merr pjesë çdo ditë në tretmanët mjekësore dhe mundohemi që t’i zhvillojmë gjërat sa më shumë”, ka thënë Achterberg.

Klopp flet për lëndimin e Alisson: E sigurt që nuk luan të mërkurën, mund të mungojë deri në disa javë Klopp flet për lëndimin e Alisson: E sigurt që nuk luan të mërkurën, mund të mungojë deri në disa javë

“Ai është në gjendje që t’i bëjë disa stërvitje në palestër pa përdorur këmbën e tij. Është e vështirë, por duhet të vazhdoni të jeni pozitiv”, ka thënë më tej trajneri i portierëve të Liverpoolit.

Alisson është pjesë e rëndësishme e The Reds dhe sukseseve të arritura në sezonin e kaluar, e që Jurgen Klopp do të shpresojë që braziliani të kthehet sa më parë. /Telegrafi/