Red Bull Salzburg dhe Liverpoooli do ta zhvillojnë përballjen e tyre të fundit në kuadër të fazës së grupeve.

Skuadra austriake do t’i pret The Reds në ndeshjen që fillon në ora 18:55 në stadiumin ‘Red Bull Arena’.

Për këtë takim, Salzburug do të jetë pa Antoine Bernede, Patrick Farkas dhe Sekou Koita, që janë të lënduar.

Në anën tjetër, The Reds nuk mund të llogarisin në Nathaniel Clynen, Fabinhon, Adam Lallanan dhe Joel Matipin, që janë të lënduar.

Liverpooli është lider i Grupit E me dhjetë pikë, por që duhet të fitojë ose të barazojë ndaj Salzburgut që ka shtatë, për ta kaluar fazën e grupeve.

Napoli ka nëntë dhe do të përballet me Genkun që ka vetëm një.

Formacioni mundshëm i RB Salzburgut: Stankovic; Kristensen, Wober, Onguene, Ulmer; Mwepu, Minamino, Junuzovic, Szoboszlai; Daka, Haaland.

Formacioni mundshëm i Liverpoolit: Alisson; Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson; Henderson, Wijnaldum, Oxlade-Chamberlain; Salah, Firmino, Mane. /Telegrafi/