Liverpool dhe Juventus raportohet se po shqyrtojnë një marrëveshje shkëmbimi që do të shihte Adrien Rabiot dhe Naby Keita të ndryshojnë anët.

Mesfushori francez fitoi titullin e Serie A me gjigantët italianë në 2019 dhe 2020, por ata nuk arritën të fitojnë asnjë trofe sezonin e kaluar për herë të parë në një dekadë.

Ndërkohë, Keita ka qenë një pjesë e rëndësishme e skuadrës së Liverpoolit që nga viti 2018, duke ndihmuar klubin nga Anfield për të fituar Ligën e Kampionëve në 2019 dhe Premier Ligën vitin e ardhshëm.

Di Maria te Juventus - çfarë po mungon Di Maria te Juventus - çfarë po mungon

Tani Calciomercato po raporton se dy gjigantët evropianë mund të bëjnë një marrëveshje shkëmbimi që përfshin të dy 27-vjeçarët, të cilët të dy kanë një vit të mbetur në kontratat e tyre përkatëse.

Mendohet se lojtarët vlerësohen secili me rreth 20 milionë euro, kështu që një tregti do të ishte një opsion i zbatueshëm për të dy klubet pa pasur nevojë të shpenzojnë shumë.

Keita ka bërë 76 paraqitje për Reds që kur u bashkua nga RB Leipzig në 2018, ndërsa francezi Rabiot ka bërë 94 paraqitje për Juventusin që kur u bashkua me një transferim të lirë nga PSG në 2019. /Telegrafi/