Angel Di Maria tani është vetëm një hap larg kalimit te Juventusi si lojtar i lirë, me vetëm një pengesë të mbetur tani.

Sulmuesi 34-vjeçar argjentinas është larguar nga Paris Saint-Germain, më pak se 48 orë pasi i skadon kontrata me klubin, duke e lejuar atë të nënshkruajë për një ekip të ri.

Dy klubet në garë për Di Maria ishin Juventusi dhe Barcelona, ​​por kohët e fundit është e qartë se Bianconerët kanë përfituar nga avantazhi dhe tani ata janë gati të mbyllin një marrëveshje.

Katër formacionet se si Juventusi mund të luajë me Di Marian Katër formacionet se si Juventusi mund të luajë me Di Marian

Siç detajohet nga La Gazzetta dello Sport, vetëm një pengesë e fundit mbetet tani derisa Di Maria të nënshkruajë për Juventusin.

Të dy palët po punojnë për të rënë dakord për bonuset e paraqitjes së bashku me kontratën e tij njëvjeçare dhe dokumentet tashmë janë duke u shkëmbyer.

Sulmuesi argjentinas do të marrë 7 milionë euro neto në sezon plus 2-3 milionë euro shtesë. Për shkak se është një kontratë njëvjeçare, Bianconerët nuk do të mund të përfitojnë nga ligji i Dekretit të Rritjes. /Telegrafi/