Liverpooli bëhet lider pas fitores së lehtë ndaj Cardiffit, Shaqiri shënon pas inkuadrimit nga banka

Xherdan Shaqiri (Foto: Jan Kruger/Getty Images/Guliver)

Liverpooli ka fituar në shtëpi me rezultat 4-1 ndaj Cardiff Cityt në ndeshjen e vlefshme për javën e 10-të të Ligës Premier.

Pjesa e parë e ndeshjes i takoi në tërësi vendasve, të cilët dominuan gjithë ndeshjen me posedim dhe raste.

Megjithatë, arritën ta shënojnë vetëm një gol në minutën e 10-të me anë të Mohamed Salah, i cili shënoi nga afërsia për 1-0.

Salah hapi serinë e golave (Foto: Jan Kruger/Getty Images/Guliver)

Në pjesën e dytë, përsëri ishin Reds që dominuan dhe arritën të shënojnë edhe tri gola tjerë, përkundër një të mysafirëve.

Luhej minuta e 66-të e ndeshjes kur në skenë doli Sadio Mane, i cili shënoi një gol të bukur për epërsinë 2-0.

Festa tek goli i Mane (Foto: Jan Kruger/Getty Images/Guliver)

Mysafirët e Cardiffit arritën ta ngushtojnë epërsinë minutën e 77-të me anë të Callum Paterson që shënoi për 2-1.

Në minutën e 84-të ishte ylli me prejardhje shqiptare, Xherdan Shaqiri, i cili shënoi një gol të bukur për 3-1, pasi më parë shmangu dy mbrojtës pas asistimit të Salah, ndërsa Mane (87′) vulosi fitoren me rezultat 4-1.

Pas kësaj fitore, Liverpooli ka 26 pikë në vendin e parë, ndërsa Cardiff City renditet në pozitën e 17-të me vetëm pesë pikë.

Në ndeshjen e radhës Reds udhëtojnë në Emirates për tu përballur me Arsenalit, ndërsa Cardiffi e pret Leicester Cityn. /Telegrafi/

Qysh nga raundi i parë u vërejt se diçka nuk shkon me Tyson Furyn - tani publikohen pamjet

"Askush nuk donte të fliste me mua te Barcelona, ​​vetëm Eric Abidal” - ylli i ri francez tregon vuajtjet te gjiganti i La Ligas