Liverpooli barazon nga Aston Villan në Anfield

Liverpooli ka barazuar në shtëpi nga Aston Villa me rezultat 1-1 në kuadër të javës së 37-të të Ligës Premier.

Ky barazim e lë me pak gjasa për një vend në Ligën e Kampionëve, pasi Manchester Neëcastle dhe United kanë tashmë nga tre pikë më shumë dhe një ndeshje më pak të zhvilluar.

Mysafirët e nisën mirë takimin, duke fituar penallti, por Ollie Watkins nuk ishte i saktë nga pika e bardhë.

Por pas pesë minutash erdhi goli, kur Douglas Luiz asistoi te Jacob Ramsey që shënoi për 1-0.

Me të filluar pjesa e dytë, Liveprooli shënoi me Coady Gakpo, por goli u anulua për pozitë jashtë lojë nga VAR.

POR Reds nuk u dorëzuan dhe arritën të barazonin në minutën e fundit të kohës së rregullt me Firminon që shënoi për 1-1.

Edhe pse ishin dhjetë minuta lojë shtesë, Liverpooli u mundua, por nuk ia arriti të shënojë.

Reds kanë 66 pikë në vendin e pestë, ndërsa Aston Villa është e gjashta me 58 pikë. /Telegrafi/

Rreth tetë futbollistë të Liverpoolit do të largohen nga

Rreth tetë futbollistë të Liverpoolit do të largohen nga "Anfield Road" në fund të sezonit - në listë edhe emra të rëndësishëm

Erik ten Hag më në fund reagoi pas paraqitjes mahnitëse të Jadon Sancho në Ligën e Kampionëve

"Puzzle" i Decos: Sa ka para, kush mund të largohet dhe kush mund të vijë te Barcelona

Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

Van Dijk te Borussia Dortmund? Fabrizio Romano jepet detaje për të ardhmen e holandezit

Ancelotti po mendon vendimin e befasishëm, ta lë në stol ndaj Bayernit njërin nga më meritorët e sukseseve këtë sezon