Liverpooli barazon me Midtjylland, por kualifikohet si lider nga Grupi D

Liverpooli ka mbyllur ndeshjet e grupit në Ligën e Kampionëve me një barazim 1-1 në udhëtim te Midtjylland.

Reds kanë barazuar ndaj klubit danez, por kjo nuk ka ndikuar asgjë në rezultatet e grupit, pasi ekipi i Jurgen Klopp kualifikohet tutje si lider i Grupit D.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë më të mirë të Reds, të cilët përveç rasteve të shumta arritën të shënojnë edhe një gol.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e parë dhe ishte Mohamed Salah, i cili shënoi për 0-1.

Në pjesën e dytë, ishin vendasit dukshëm më të mirë dhe kërkues, ndërsa arritën të shënojnë edhe golin e barazimit, ndërsa të dy skuadrave iu anulua nga një gol nga VAR-i.

Goli i vetëm i rregullt në ketë pjesë erdhi në minutën e 62-të dhe ishte Alexander Scholz që shënoi për 1-1 nga penalltia.

Vendasit shënuan edhe në minutën me anë të Scholz (77’), por ky gol u anulua nga VAR-i sikurse goli i shënuar nga Takumi Minamino (90’) dhe ndeshja u mbyll 1-1.

Pas kësaj fitore, Reds kualifikohet tutje si lider të grupit me 13 pikë, ndërsa  Atalanta kalon tutje nga vendi i dytë me 11 pikë.

Në Ligën e Evropës shkon Ajaxi nga vendi i tretë me 7 pikë, ndërsa Midtjylland e përfundon i katërti grupin me vetëm dy pikë. /Telegrafi/

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Zbulohet shifra mahnitëse që ka fituar Lionel Messi që nga transferimi në Inter Miami

Pochettino kërcënon futbollistët e tij pas përplasjes në fushë dhe tregon se kush është ekzekutuesi kryesor i penalltisë

Ndoshta penalltia më e keqe e ekzekutuar në histori të futbollit - ylli i Osasunas, fytyra tragjike ndaj Valencias

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion