Liverpool rikthehet tek fitorja dhe merr përkohësisht kreun e tabelës

Liverpool ka shënuar fitore me rezultat 2-0 në udhëtim ndaj Burnleyt, në kuadër të javës së 19-të në elitën e futbollit anglez.

Të besuarit e Klopp patën një dominim të plotë në pjesën e parë, aty ku edhe e gjetën golin e epërsisë.

Darwin Nunez (6’) me një goditje precize e cila përfundoi në cepin e djathtë të portës, shënoi për t’i dhënë avantazhin prej 1-0 mysafirëve.

“Të Kuqtë” patën mundësinë të dyfishojnë rezultatin me anë të Mohamed Salah (34’), por goditja e egjiptianit u ndal nga shtylla.

Liverpooli gjeti përsëri golin në pjesën e dytë përmes Harvey Elliott (55’) mirëpo pas rishikimit nga VAR-i, goli u anulua për pozitë jashtë loje.

Për të përmbyllur çështjen e fituesit u përkujdes Diogo Jota (89’) i cili pas një kundërsulmi të shpejtë arriti që të shënoi për 2-0 pas asistimit të Luis Diaz.

Liverpool qëndron momentalisht në pozitën e parë me 42 pikë të grumbulluara, dy më shumë se Arsenali në vendin e dytë që ka një ndeshje më pak të zhvilluar./Telegrafi/

“Salah është lojtari më egoist që kam parë ndonjëherë”, legjenda e Liverpoolit godet egjiptianin

Ten Hag zbulon emrin e superyllit që Man Utd nuk arriti ta nënshkruajë në verë

Chelsea po përgatit një ofertë të çmendur për objektivin 17-vjeçar të Barcelonës

Roma 0-2 Bayer Leverkusen, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

Liga e Evropës
Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

"Nuk ka mbaruar ende, na duhet edhe një gol kundër Romës për finale" - Xhaka flet pas fitores së madhe