Liverpooli fitoi ndaj Newcastle Unietdit me rezultat 4-0 në Ligën Premier.

Golat për Reds i shënuan Dejan Lovren (11′), Mohamed Salah (47′), Xherdan Shaqiri (79′) dhe Fabinho (85′).

Më i miri në këtë takim ishte Lovren, i cili përveç golit ishte fantastik në fazën mbrojtëse, por edhe ndihmoi shumë sulmin.

Xherdan Shaqiri gjatë një momenti të ndeshjes ndaj Newcasltes (Foto: Jan Kruger/Getty Images/Guliver)

Me notë të lartë u vlerësuan edhe Mohamed Salah, por edhe Xherdan Shaqiri, që në këtë ndeshje luajti gjatë gjithë lojës.

Gjithashtu vlejnë të përmenden edhe Trent Alexander Arnold, Alisson dhe Virgil van Dijk.

Andew Robertson ishte ai që paksa dëshpëroi me paraqitjen e tij, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Liverpool:

Newcastle: