LAJMI I FUNDIT:

‘Lista e zezë’ e Messit, këta janë tre lojtarët që argjentinasi nuk i do më në skuadër

‘Lista e zezë’ e Messit, këta janë tre lojtarët që argjentinasi nuk i do më në skuadër

Tension te Barcelona pas humbjes 2-0 me Malagan, ku Barcelona nuk arriti të kap kreun e renditjes nga Real Madidi.

Lojtarët që akuzohen më shumë nga ta që luajtën në skuadrën startuse të Luis Enriques, janë tre.

Mediat spanjollë zbulojnë se Lionel Messi i ka kërkuar llogari trajnerit, Luis Enriques për formacionin titullar, pasi sipas tij Andre Gomes, Jeremy Mathieë dhe Denis Suarez, nuk mund të aktivizoheshin që nga minuta e parë.

Pikërisht këta tre janë pjesë e ‘listës së zezë’ të sulmuesit argjentinas, qëndrimi i të cilit ka peshë të madhe në klubin katalan.

Për Mathiew, Andre Gomes dhe Denis Suarez, Barcelona ka shpenzuar shifra të mëdha, por pesha e tyre në skuadër nuk ka rezultuar ajo e pritshmja. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

Premier League
Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

La Liga
Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Premier League
Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Ndërkombëtare
Katër 'bomberët' që Chelsea ndjekë për sezonin e ardhshëm - secili më i mirë se tjetri

Katër 'bomberët' që Chelsea ndjekë për sezonin e ardhshëm - secili më i mirë se tjetri

Premier League
Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Bundesliga
Kalo në kategori