Anderson Silva e ka mposhtur konkurrencën nga Georges St-Pierre dhe Fedor Emelianeko për të marrë epitetin e më të mirit të të gjitha kohërave në MMA.

Legjenda braziliane njihet si më i miri i të gjitha kohërave në UFC së bashku me Jon Jones.

Më poshtë i keni 60 luftëtarët që kanë shkëlqyer ndër vite në sportin e arteve të përziera marciale:

Credit: PA

60) Chael Sonnen

59) Luke Rockhold

58) TJ Dillashaw

57) Rafael dos Anjos

56) Mark Hunt

55) Anthony Johnson

54) Rickson Gracie

53) Donald ‘Cowboy’ Cerrone

52) Alistair Overeem

51) Anthony Pettis

Credit: PA

50) Frank Shamrock

49) Chris Weidman

48) Mark Coleman

47) Andrei Arlovski

46) Tyron Woodley

45) Ken Shamrock

44) Alexander Gustafsson

43) Rashad Evans

42) Rich Franklin

41) Ronda Rousey

Credit: PA

40) Dan Severn

39) Kazushi Sakuraba

38) Fabricio Werdum

37) Tito Ortiz

36) Urijah Faber

35) Michael Bisping

34) Forrest Griffin

33) Frank Mir

32) Don Frye

31) Junior dos Santos

Credit: PA

30) Frankie Edgar

29) Antonio Rogerio Nogueira

28) Dominick Cruz

27) Mauricio Rua

26) Nate Diaz

25) Quinton Jackson

24) Vitor Belfort

23) Nick Diaz

22) Wanderlei Silva

21) Robbie Lawler

20) Cain Velasquez

19) Conor McGregor

Credit: PA

18) Royce Gracie

17) Stipe Miocic

16) Dan Henderson

15) BJ Penn

14) Bas Rutten

13) Mirko Filipovic

12) Jose Aldo

11) Daniel Cormier

10) Lyoto Machida

9) Jon Jones

8) Khabib Nurmagomedov

7) Matt Hughes

6) Randy Couture

5) Demetrious Johnson

4) Chuck Liddell

3) Georges St-Pierre

2) Fedor Emelianenko

1) Anderson Silva. /Telegrafi/

Credit: PA