LAJMI I FUNDIT:

“Lionel Messi mund të ndalet vetëm me lutje”, Kieran Trippier zbulon bisedën me trajnerin Siemeone

“Lionel Messi mund të ndalet vetëm me lutje”, Kieran Trippier zbulon bisedën me trajnerin Siemeone

Kieran Trippier ka zbuluar se trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, kishte vetëm një këshillë kur ishte puna për të ndaluar yllin argjentinas, Lionel Messi.

Mbrojtësi i Newcastle dhe Anglisë, Kieran Trippier, ka zbuluar se sa e vështirë është të mbrohesh kundër Messit, pasi u përball me legjendën e Argjentinës në La Liga me Atletico Madridin.

Trippier kaloi tre vjet në kampionatin spanjoll me Atleticon, por thotë se edhe menaxheri Simeone ishte në një humbje kur erdhi puna për të hartuar një plan për të provuar të ndalonte Messin.

“Nuk mund të jesh i drejtë. Është qesharake sepse padyshim që Simeone ishte trajneri dhe ata janë të dy argjentinas”.

“Madje ai thoshte para takimeve, thjesht ‘lutu’. Thjesht nuk mund të bësh asgjë. Nuk mund të organizosh apo vendosësh ta ndalosh atë sepse ai është kaq unik”, ka thënë Trippier.

Trippier ishte pjesë e skuadrës së Atleticos që ngriti titullin e La Ligës në sezonin 2020/21 gjatë kohës së tij me skuadrën e Simeones dhe thotë se ai mësoi një shumë duke luajtur në një vend të ri dhe një ligë të re.

“Shpresoj që shumë lojtarë të tjerë anglezë ta bëjnë këtë sepse kam mësuar kaq shumë përvojë duke luajtur atje me Simeonen”.

“Kam mësuar shumë për veten time gjithashtu. Dil dhe shijo lojën, shko dhe shijo jetën në Spanjë, ushqimin, motin. Ishin disa vite të pabesueshme”, përfundoi anglezi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

Kombëtarja e Shqipërisë
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Përfaqësueset
Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Përfaqësueset
Kalo në kategori